Ciekawe zagadnienia na lekcjach biologii

Wszystko to, co przekazywane jest w szkole podstawowej, wykorzystać będzie można w przyszłym, dorosłym życiu. Może i nauka nie zawsze będzie wielką przyjemnością, ale warto spojrzeć na to z takiej szerszej perspektywy. Również, jeżeli chodzi o biologię. Może i sprawiać ona będzie nie lada trudności, ale nie można się do niej nastawiać tak negatywnie. Tym bardziej, że można liczyć na korepetycje z tego przedmiotu. Nie brakuje osób, jakie chcą wspierać swoją wiedzą. Podczas “korków” korepetytor na pewno będzie chciał wykorzystać użytkowany na lekcji podręcznik do biologii klasa 7. Warto więc zawsze go mieć ze sobą.

Biologia 7. Podręcznik do szkoły podstawowej

Autorkami tego podręcznika są: Ewa Wierbiłowicz, Jolanta Loritz-Dobrowolska, Zyta Sendecka. Wydawcą jest Operon, jaki w swojej ofercie posiada różnorodne materiały edukacyjne. Nie tylko podręczniki, zeszyty ćwiczeń, ale również dodatkowe materiały edukacyjne. Te, jakie może wykorzystać uczeń, ale także nauczyciele, chcący dobrze ułożyć scenariusz lekcji. Autorki położyły duży nacisk na holizm. Dzięki temu można dowiedzieć się, że biologia jest dziedziną, jaka mocno powiązana jest z innymi naukami. Z całym życiem człowieka. Nie brakuje tutaj zjawisk, jakie opierają się na trybie przyczyna-skutek. Coś musi się zadziać, aby z tego wszystkiego coś mogło powstać.

Biologia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Publikacja od wydawnictwa WSIP, gdzie można spotkać się z takimi działami, jak

  1. Hierarchiczna budowa organizmu człowieka. Skóra. Układ ruchu
  2. Układ pokarmowy i odżywianie się
  3. Układ krążenia. Układ odpornościowy
  4. Układ oddechowy. Układ wydalniczy
  5. Układ nerwowy. Narządy zmysłów. Układ dokrewny
  6. Układ rozrodczy. Rozmnażanie i rozwój
  7. Homeostaza. Zdrowie i choroby.

Całość ma prawie trzysta stron, które wypełnione są różnego rodzaju zdjęciami, a nie tylko samą treścią. Uczniowie mogą dowiedzieć się więc, jak pewne rzeczy wyglądają dosłownie od środka – w szczególności, że nie każdy element ciała człowieka widoczny jest gołym okiem.